R2F - REGIONALE 2 FEMININE
ACCUEIL

PointsJou.Gag.Per.F.3-03-13-22-31-30-3Set.PSet.CCoeff.SPts.PPts.CCoeff.P
1.ST-DENIS Olympique VB 342141317614094.44411719371.250
Site Web
2.TAMPON Gecko Volley 234141137312135142.50010889231.179
Site Web
3.AV ENTRE-DEUX2714865312328211.333103210281.004
4.VBC CHALOUPE25147733124129261.115116610891.071
5.VBC ST-LEU20147741212425260.962108311100.976
6.Racing Club de l'OUEST18145931113520300.667106410441.019
7.VBC ST-DENIS 210143112112813340.38287510210.857
Site Web
8.ST-DENIS Olympique VB 2814212112108380.21178311100.705
Site Web
Journée 01
R2FA00117/10/1820:30TAMPON Gecko Volley 2VBC ST-LEU3125:18, 26:24, 18:25, 25:8094:075GRONDIN ALEXANDRE/HOARAU SERGE PASCAL
R2FA00215/10/1820:30AV ENTRE-DEUXRacing Club de l'OUEST3025:21, 25:18, 25:22075:061GENEVIEVE-GARDOQUE FREDERIC/FLORIANT ROBERTO
R2FA00318/10/1821:00ST-DENIS Olympique VB 2ST-DENIS Olympique VB 30310:25, 16:25, 11:25037:075MOUEZY STEPHANE/ITARRE YOHAN
R2FA00417/10/1820:30VBC CHALOUPEVBC ST-DENIS 23125:10, 23:25, 25:11, 25:17098:063KURREEMBUKUS SAHEED
Journée 02
R2FA00512/12/1820:00VBC CHALOUPEVBC ST-LEU2324:26, 26:24, 25:14, 25:27, 12:15112:106FLORIANT ROBERTO/KURREEMBUKUS SAHEED
R2FA00629/09/1816:30VBC ST-DENIS 2ST-DENIS Olympique VB 20313:25, 18:25, 19:25050:075GRAVINA NATHALIE/TOUCOULA CHANEL
R2FA00730/09/1816:30ST-DENIS Olympique VB 3AV ENTRE-DEUX3025:15, 25:18, 25:22075:055SAUTRON GAELLE/RIVIERE DAVID
R2FA00829/09/1818:30Racing Club de l'OUESTTAMPON Gecko Volley 20313:25, 15:25, 21:25049:075CHABOT MARCO/VALENTIN FREDERICK
Journée 03
R2FA00906/10/1817:00VBC ST-LEURacing Club de l'OUEST3116:25, 25:22, 26:24, 25:20092:091DIJOUX CAROLLE/HOARAU JONATHAN
R2FA01006/10/1814:30TAMPON Gecko Volley 2ST-DENIS Olympique VB 31323:25, 19:25, 25:13, 19:25086:088KURREEMBUKUS SAHEED/PAYET NANCY
R2FA01106/10/1817:00AV ENTRE-DEUXVBC ST-DENIS 2P30:25, 0:25, 0:25000:075TARACONAT BETTY MARIE ANAÏS/LEBOT DOMINIQUE
R2FA01207/10/1816:30ST-DENIS Olympique VB 2VBC CHALOUPE1321:25, 28:26, 19:25, 19:25087:101AVICE ELSA/SAUTRON GAELLE
Journée 04
R2FA01314/10/1818:30ST-DENIS Olympique VB 2VBC ST-LEU3224:26, 21:25, 26:24, 27:25, 15:9113:109ITARRE YOHAN/JEVA ELSA
R2FA01413/10/1820:00VBC CHALOUPEAV ENTRE-DEUX3116:25, 25:18, 25:17, 25:19091:079FLORIANT ROBERTO/GENEVIEVE-GARDOQUE FREDERIC
R2FA01513/10/1820:30VBC ST-DENIS 2TAMPON Gecko Volley 2038:25, 23:25, 21:25052:075COMORASSAMY LAURENT/JUDE SLOANE ALYSSIA ANTONIA
R2FA01614/10/1816:30ST-DENIS Olympique VB 3Racing Club de l'OUEST3125:20, 23:25, 25:11, 25:22098:078RIVIERE DAVID/ITARRE YOHAN
Journée 05
R2FA01727/10/1819:00VBC ST-LEUST-DENIS Olympique VB 31317:25, 18:25, 25:22, 16:25076:097RATELADE HUGO
R2FA01827/10/1818:30Racing Club de l'OUESTVBC ST-DENIS 23025:21, 25:14, 25:21075:056TOULET FABRICE/ANAMALE GERARD
R2FA01927/10/1814:30TAMPON Gecko Volley 2VBC CHALOUPEP30:25, 0:25, 0:25000:075ITARRE YOHAN/KURREEMBUKUS SAHEED
R2FA02027/10/1816:00AV ENTRE-DEUXST-DENIS Olympique VB 23027:25, 27:25, 25:17079:067CASTORI VICTOR/LEBOT DOMINIQUE
Journée 06
R2FA02103/11/1817:00AV ENTRE-DEUXVBC ST-LEU3026:24, 25:17, 25:17076:058TARACONAT BETTY MARIE ANAÏS/DIJOUX DANIEL
R2FA02204/11/1816:30ST-DENIS Olympique VB 2TAMPON Gecko Volley 20322:25, 10:25, 13:25045:075ITARRE YOHAN/PAYET NANCY
R2FA02331/10/1820:30VBC CHALOUPERacing Club de l'OUEST3218:25, 16:25, 25:23, 25:22, 15:12099:107CASTORI VICTOR/FOCK DAVID
R2FA02403/11/1816:30VBC ST-DENIS 2ST-DENIS Olympique VB 30316:25, 14:25, 23:25053:075MOUTALOU ANGAMA GLADYS/GRAVINA NATHALIE
Journée 07
R2FA02523/01/1920:30VBC ST-LEUVBC ST-DENIS 23025:17, 25:20, 25:19075:056TARACONAT BETTY MARIE ANAÏS/HOARAU JOHNY
R2FA02623/02/1919:00ST-DENIS Olympique VB 3VBC CHALOUPE3125:21, 23:25, 25:13, 25:12098:071RESEDA PASCAL/RIVIERE DAVID
R2FA02719/01/1920:00Racing Club de l'OUESTST-DENIS Olympique VB 23025:7, 25:16, 25:21075:044OMARJEE ISSOP
R2FA02813/02/1920:30TAMPON Gecko Volley 2AV ENTRE-DEUX3119:25, 25:17, 25:18, 25:12094:072KURREEMBUKUS SAHEED/CALLIERES HUGO
Journée 08
R2FR02919/12/1820:30VBC ST-LEUTAMPON Gecko Volley 2037:25, 16:25, 23:25046:075KURREEMBUKUS SAHEED/HOARAU SERGE PASCAL
R2FR03021/02/1920:30Racing Club de l'OUESTAV ENTRE-DEUX1325:20, 24:26, 22:25, 21:25092:096GENEVIEVE-GARDOQUE FREDERIC/ROUILLARD WILLY
R2FR03108/02/1920:30ST-DENIS Olympique VB 3ST-DENIS Olympique VB 23025:19, 25:12, 25:16075:047MOUEZY STEPHANE/RATELADE HUGO
R2FR03221/02/1920:30VBC ST-DENIS 2VBC CHALOUPE3125:20, 13:25, 25:19, 25:13088:077JUDE SLOANE ALYSSIA ANTONIA/RATELADE HUGO
Journée 09
R2FR03308/12/1819:00VBC ST-LEUVBC CHALOUPE0323:25, 17:25, 15:25055:075FOCK DAVID/AVICE ELSA
R2FR03409/12/1816:30ST-DENIS Olympique VB 2VBC ST-DENIS 20319:25, 19:25, 18:25056:075TOUCOULA CHANEL/GRONDIN MARION
R2FR03508/12/1817:00AV ENTRE-DEUXST-DENIS Olympique VB 33125:13, 24:26, 25:23, 25:20099:082LEBOT DOMINIQUE/CASTORI VICTOR
R2FR03608/12/1816:30TAMPON Gecko Volley 2Racing Club de l'OUEST3025:15, 25:16, 25:16075:047KURREEMBUKUS SAHEED/PHILEAS THOMAS
Journée 10
R2FR03726/01/1918:30Racing Club de l'OUESTVBC ST-LEU0320:25, 11:25, 25:27056:077HOARAU SERGE PASCAL/GRONDIN ALEXANDRE
R2FR03816/12/1816:30ST-DENIS Olympique VB 3TAMPON Gecko Volley 23126:24, 25:19, 23:25, 25:21099:089PAYET NANCY/AMEDEE DAVID CYRIL
R2FR03915/12/1814:30VBC ST-DENIS 2AV ENTRE-DEUX0316:25, 14:25, 15:25045:075COMORASSAMY LAURENT/JUDE SLOANE ALYSSIA ANTONIA
R2FR04015/12/1820:00VBC CHALOUPEST-DENIS Olympique VB 23025:18, 25:9, 25:13075:040TARACONAT BETTY MARIE ANAÏS/DIJOUX DANIEL
Journée 11
R2FR04102/02/1916:00VBC ST-LEUST-DENIS Olympique VB 23025:7, 25:15, 25:12075:034FLORIANT ROBERTO/PHILEAS THOMAS
R2FR04202/02/1917:00AV ENTRE-DEUXVBC CHALOUPE3125:7, 25:23, 16:25, 25:12091:067CALLIERES HUGO/LEBOT DOMINIQUE
R2FR04302/02/1918:30TAMPON Gecko Volley 2VBC ST-DENIS 23025:21, 25:17, 25:18075:056KURREEMBUKUS SAHEED/GRONDIN ALEXANDRE
R2FR04402/02/1918:30Racing Club de l'OUESTST-DENIS Olympique VB 30316:25, 21:25, 22:25059:075CHABOT MARCO/CHABOT MARCO
Journée 12
R2FR04510/02/1918:30ST-DENIS Olympique VB 3VBC ST-LEU3025:15, 25:23, 25:19075:057AMEDEE DAVID CYRIL/JEVA ELSA
R2FR04609/02/1918:00VBC ST-DENIS 2Racing Club de l'OUEST0317:25, 14:25, 11:25042:075SAUTRON GAELLE/ANAMALE GERARD
R2FR04709/02/1920:00VBC CHALOUPETAMPON Gecko Volley 21318:25, 22:25, 25:22, 14:25079:097FLORIANT ROBERTO
R2FR04810/02/1916:30ST-DENIS Olympique VB 2AV ENTRE-DEUX0317:25, 20:25, 5:25042:075SAUTRON GAELLE/AMEDEE DAVID CYRIL
Journée 13
R2FR04916/02/1916:00VBC ST-LEUAV ENTRE-DEUX3025:17, 25:22, 26:24076:063COSTA FREDERIC/ANAMALE GERARD
R2FR05016/02/1916:30TAMPON Gecko Volley 2ST-DENIS Olympique VB 23025:11, 25:17, 25:15075:043HOARAU JOHNY/KURREEMBUKUS SAHEED
R2FR05116/02/1918:30Racing Club de l'OUESTVBC CHALOUPE3223:25, 15:25, 25:11, 25:16, 15:10103:087TOULET FABRICE/DIJOUX DANIEL
R2FR05217/02/1916:30ST-DENIS Olympique VB 3VBC ST-DENIS 23125:18, 25:9, 9:25, 25:19084:071AVICE ELSA/SAUTRON GAELLE
Journée 14
R2FR05302/03/1916:00VBC ST-DENIS 2VBC ST-LEU2325:19, 16:25, 25:22, 17:25, 10:15093:106ROYER STEPHANE/COMORASSAMY LAURENT
R2FR05402/03/1919:00VBC CHALOUPEST-DENIS Olympique VB 30320:25, 18:25, 21:25059:075HYPOLYTE JEAN LAURENT/KURREEMBUKUS SAHEED
R2FR05503/03/1916:30ST-DENIS Olympique VB 2Racing Club de l'OUEST1311:25, 25:21, 13:25, 4:25053:096MOUTALOU ANGAMA GLADYS/GRONDIN ALEXANDRE
R2FR05602/03/1917:00AV ENTRE-DEUXTAMPON Gecko Volley 22315:25, 18:25, 25:17, 25:20, 14:16097:103GRONDIN ALEXANDRE/DIJOUX DANIEL